Kurumsal

Yönetim Kurulu

Atakule GYO Yönetim Kurulu

1971 yılında Ankara İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Muhasebe Bölümü’nden mezun olduktan sonra Tarman Kardeşler Kollektif Şirketi’nde göreve başladı. 1977 yılında Tarman Tekstil A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak iş yaşamına devam ederken 1990 yılında İpekiş Mensucat T.A.Ş.’yi satın alarak Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlendi. 1980 - 1994 yılları arasında Baştaş Başkent Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Baştaş Hazır Beton Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yaptı. 2004 yılında Tarman Dış Ticaret A.Ş.’yi ve 2006 yılında Tarman Gayrimenkul İnşaat Turizm Sanayi Ve Ticaret A.Ş.’yi kuran İsmail Tarman, bu şirketlerde Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine halen devam etmektedir. 2009 yılında Atakule Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. hisselerinin %51’ini satın alan İsmail Tarman, halen Şirketimizde Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

1998 yılında lisans eğitimini Eckerd College’da İşletme Yönetimi üzerine tamamladı. 1999 yılında Finans ve Ticaret Hukuku üzerine F. Metropolitan University’de yüksek lisans yaptı. Aynı yıllarda Kurumsal Finansman konusunda staj yaptı. Halen M.T.M Gayrimenkul İnşaat Tekstil İç ve Dış Tic. A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyeliği, İpekiş Mensucat T.A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyeliği, Tarman Dış Ticaret A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyeliği, Tarman Gayrimenkul İnşaat Turizm Sanayi Ve Ticaret A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerine devam etmektedir. Şirketimiz Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı’dır.

Lisans eğitimini 1998 yılında Eckerd College’da İşletme üzerine tamamladı. İpekiş Mensucat T.A.Ş., M.T.M Gayrimenkul İnşaat Tekstil İç ve Dış Tic. A.Ş. ve Tarman Dış Ticaret A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Üyeliklerine davam eden Mustafa Tarman, halen Şirketimiz Yönetim Kurulu Üyesidir.

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde ön lisans, Los Angeles Internatiol Üniversitesinde lisans eğitimini tamamlamıştır. Sanat tarihi, uluslararası ticaret, menkul kıymetler ve sermaye piyasaları konusunda seminerlere ve eğitimlere katılmıştır. Funda Tarman Tacir,2008 yılından beri İpekiş Mensucat Türk A.Ş’de kurumsal iletişim müdürlüğü görevini sürdürmektedir.

1974 yılında Ankara’da doğan Arpacı, ilk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida Eyaletinde bulunan Eckerd College’da Uluslararası İşletme Lisans programını dereceyle bitirdikten sonra Florida Metropolitan University’de İşletme dalında yüksek lisans (MBA) yaptı. Yüksek lisans çalışmalarında, Pazarlama, Organizasyon ve Uluslararası İş İdaresi dallarında uzmanlaşan Arpacı, profesyonel kariyerine Enerji ve Gayrimenkul alanlarında çeşitli yöneticilik pozisyonları üstlenerek başladı. 1999-2001 yılları arasında Bilmer A.Ş. de ‘Pazarlama Müdürü’ olarak görev alan Mehmet Arpacı, 2001 - 2010 yılları arasında Çalık Holding’te ‘Satınalma Müdürlüğü’ ve ‘Enerji Ticareti Koordinatörlüğü’ görevlerinde bulundu. Mehmet Arpacı enerji sektöründe önemli bir oluşum olarak bilinen ‘Global Enerji Derneği’nin kurucu başkanlığını yapmıştır. Atakule GYO’da 2010 yılında Genel Müdür görevine atanan Mehmet Arpacı, şirketin yönetimsel operasyonlarından sorumlu konumundadır. İyi derecede İngilizce bilen Mehmet Arpacı, evli ve üç çocuk babasıdır.

1977 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Münire Barçın Kayaman, Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik ve İstanbul Kültür Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Lisans diplomalarına sahiptir. Yüksek Lisansını İstanbul Teknik Üniversitesi Gayrimenkul Geliştirme dalında yapmıştır. Temel Bina Akustiği ve Riskli Yapı Tespit sertifikalarına sahip olan Kayaman TAV Havalimanları A.Ş.’nde İnşaat Mühendisi olarak göre yaptıktan sonra Yapı Kredi Koray Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. nde Uzman olarak görev yapmıştır.

Münire Barçın Kayaman’ın uzmanlık alanı riskli yapıların tespiti, imar mevzuatı uygulamaları, kentsel dönüşüm ve imar barışı uygulamalarıdır. Şehircilik Şurası 2. Kentsel Dönüşüm Komisyonu Üyesi olarak görev yapan Kayaman KADEM İş Dünyası Ekonomi Komisyonu Üyesidir.

Münire Barçın Kayaman İlke Yapı Denetim Limited Şirketi’nin kurucusu ve Genel Müdür olarak görev yapmakta olup, Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Ankara Başkan Yardımcısıdır.

Münire Barçın Kayaman iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Burak Soylu 11 Mayıs 1988 tarihinde Elazığ’da doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Elazığ’da tamamladı. Üniversiteyi İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okuyan Soylu, bu fakülteden 2010 yılında mezun oldu. Üniversite yıllarında birtakım sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olarak görev aldı. Türkiye Barolar Birliği’nde Avukatlık stajını başarıyla tamamladıktan sonra 2011 yılında Avukatlık Ruhsatını akabinde Noterlik Belgesini aldı.

Çocukluk yıllarından itibaren sosyal hayat, müzik ve ticaretle iç içe bir yaşamı tercih eden Soylu, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine çok erken yaşlarda öğreten müzikle 1999 yılında Elazığ Musiki Cemiyeti’nde amatör olarak başlayıp, ilerleyen yıllarda İstanbul Musiki Cemiyeti’nde profesyonel olarak sürdürdü. Musikiye olan tutkusunun yanında bu yıllarda, genç bir idealist olarak yaşadığı şehir, ülke ve dünya meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenen Burak Soylu’nun aktif ticaret ve sivil topluma aktif olarak adım attığı dönem bu dönemdir. 1980 yılından itibaren turizm alanında faaliyet gösteren aile şirketi Soylu Evliyaoğlu Turizm Ltd.Şti.’de lise ve üniversite yıllarında eğitiminin yanı sıra aktif olarak da çalışmaya başlayan Burak Soylu, bu şirkette yöneticilik yapmaya başladı.

Bunun yanında Türkiye’de ve dünyadaki ticari gelişmeleri yakın takip eden Soylu, 2014 yılında dünyanın yenilenebilir enerji ve bilişim alanındaki evrilmeyi öngörerek, akılcı politikaları ile başarılı girişimlerini devam ettirdi. İş hayatında başarılı yükselişi ile eş zamanlı olarak şirket merkezinin bulunduğu Elazığ iline de hizmet etmek için 2011 yılında Elazığ’ın turizm alanında çalışan ilk sivil toplum kuruluşu olan Elazığ Turizm ve Tanıtma Derneği’ni (ETUDER) kuran Burak Soylu, kurucu Yönetim Kurulu Başkanı olduğu bu dernekte, Elazığ Valiliği başta olmak üzere, ilin turizmine katkısı olacak tüm seçkin sektör temsilcilerinin yanında ilgili kamu kurum ve kuruluşlar ile yürüttüğü dernek bünyesinde Elazığ’ın yurtiçi ve yurtdışı tanıtımı için 2011 yılında Ankara’da başlattığı “Elazığ Günleri” İzmir ve İstanbul’da da devam ettirdikten sonra Dubai, Cidde, Berlin, Miami’de gerçekleştirilen turizm fuarlarına Elazığ adına katılarak Elazığ’ın ulusal ve uluslararası platformda tanıtımını en üst düzeye çıkarma yolunda ilerledi.